Saç Ekiminde Gelinen Son Nokta

Dünya da saç ekimi operasyonu birçok kişinin tercih ettiği pratik bir yöntem. Bu yöntem sıkça da kullanılıyor. Yeni gelişmeler ve teknikler neticesin de saç ekimi noktasın da gelinen noktayı uzatıyor.
Türkiye’de yapılmakta olan saç ekimi operasyonları Avrupa da yapılan bir çok saç ekimi operasyonlarından önde durumda. Buna rağmen fiyatları da gayet olumlu durumda. Saç ekimi operasyonlarının artık büyük bir sektör konumu haline gelmesiyle yeni yöntemler ve teknolojiler saç ekimi operasyonların kullanılmakta.
Saç ekiminde kullanılan en ileri teknoloji ne ?
Fue tekniği son 5 yıl içerisin de kullanılmakta olan son teknolojidir. Bu tekniğin üzerin de şu ana kadar bir teknik olmamaktadır. Dr. Rassman geliştirmiş olduğu tekniğin daha önceleri kullanılan Fut tekniğine göre çok fazla özellikleri mevcuttur.sac-dikme-islemi-nedir-nasil-yapilir Bunlardan en önemlisi diyebileceğimiz iz bırakmadan saç ekimi yapmasıdır. Ameliyat sonrası da hastanın ağrıları diğer yönteme göre daha az olurken, iyileşme süresi de kısadır.
Daha önceki versiyonun da saçlı deri çıkartılıyordu. Şimdi ise saç ekimi esnasın da teker teker saç kökleri çıkarılıyor. Cerrahi işlem yapılmasına gerek kalmıyor. Herhangi bir yara izi ve ameliyat sonrası ağrıda cerrahi bir işlem olmadığı için gerçekleşmiyor.
Hasta hiçbir şekilde ameliyat esnasın da ağrı veya acı hissetmiyor, yapılan lokal anestezi sayesinde. Son yıllar da bu sebeplerden dolayı gelinen en önemli ve son teknoloji Fue tekniğidir. Ameliyat özel saç toplamak için yapılan mikro motorlar sayesin de daha hızlı gerçekleştiriliyor.
Bu gelişmeler de tabi ki insanların istekleri neticesinde gerçekleştiriliyor. Hastaların talepleri çok fazla olmasaydı tabi ki bu gibi teknolojiler de olmayabilirdi. Teknolojinin hızla ilerlemesiyle gelişen saç ekim tekniklerinin de en yenileri, gelinen son nokta her zaman hastalarımıza bu site aracılığıyla anında aktarılacaktır.
Tüm bu gelişmeler insanların ihtiyaçları doğrultusunda gerçekleşiyor. Eğer hastalardan bu kadar büyük bir talep olmasaydı bu gelişmeler ve gelişmiş teknoloji olmayacaktı. Hızla ilerleyen saç ekimi ameliyatları için yeni yöntemler ve gelinen nokta bu siteden anında yayına girecektir.