Türkiye’de Saç Ekimi Güvenilir Mi

Her yıl binlerce insan güzelleşmek için plastik cerrahların yolunu tutuyor. Önceleri bu işte başı çeken kadınlar idi. Ama son yıllarda erkeklerde saç ekimi ile sırayı kadınlardan aldı. Her yıl binlerce insan saç ektirerek daha güzel görünmek istiyor.

Teme bir ihtiyaç mı?

Aslında olmazsa olmaz temel bir ihtiyaç değil. Ama sizin psikolojinizi etkiliyor ve sürekli mutsuz olmanıza neden oluyor ise, sizde bu operasyonu düşünebilirsiniz.

türkiye'de saç ekimi güvenilir mi

Türkiye neden tercih ediliyor?

Son 10 yılda Türkiye’de saç ekimi sektörü inanılmaz bir oranda büyüdü. Bununla birlikte bu işte yetişmiş insanlarda paralel olarak arttı. Ayrıca birçok plastik cerrah bu işe yöneldiği için sektör iyice genişledi. Aslında maliyeti az ve riski de buna paralel düşük olması bu işleme merak olan doktor sayısını arttırıyor.

Yurt dışı hastaları ilk etapta Avrupa da bu işlem çok pahalı olduğu için tercih etmişti. Ama kalite olarak da Türkiye’nin gelişmiş ve iyi iş çıkartıyor olması sadece düşük maliyet değil kalite arayanlarında tercihi olmaya başladı.

Ölüm riski var mı

Saç ekiminde lokal bir anestezi yapılır. Yani ölüm riski yok diyebiliriz. Herhangi bir plastik cerrah veya dermatoloji doktoru eşliğinde bu işlem rahatlıkla yapılabilir.

Saç ekimi beyne zarar verir mi

Sık sorulan bir soruda kafa tasının zarar görüp görmeyeceği. Aslında kafa tası ile yapılan işlemin bir alakası yok. Yani deri üstüne minik delikler açılması ve lokal anestezi kafanıza bir zarar vermez.

İstanbul da saç ekimi kliniği seçilmesi

Klinik seçerken birkaç şeye dikkat etmelisin. Bunlar;

  • Google aramalarında çok reklamı olan en iyi klinik olmayabilir
  • Olumsuz yorumları dikkate almayın rakip firmalar yapmış olabilir
  • Kliniğin öncesi sonrası örnekleri istenmeli
  • Doktor muayenesi ve kontrolünde yapıldığından emin olun
  • Google yerel işletme hesabı iyi incelenmeli

Maliyet Avantajı

Türkiye özellikle İstanbul bu konuda tüm Avrupa ülkelerinden yarı yarıya daha ucuz. Bu yüzden hasta yarı parasına uçak konaklama ve saç nakli dahil paketler ile saç ekimini her şey dahil yaptırabilir. Bizim ülkemiz daha özverili olduğunu da unutmayın.

Türkiye de kaç gün kalmam gerekiyor

Saç ekimi için 4 gün İstanbul da kalmanız yeterlidir. Birinci gün geliş ve konaklama 2. Gün ekim günü. 3. Gün ise pansuman 4. Gün ise yıkama yapılabilir. Sonrasında aynı gün yaşadığınız ülkeye dönebilirsiniz. İlk etapta saçlar bir miktar dökülür ve 1 ay sonra tekrar çıkmaya başlar. Saçların organik gibi çıkması için ise, 5-6 ay beklemeniz gerekiyor.

Ekilen saçlar çıkmazsa ne olacak

Bu durum nadir de olsa karşılaşılan bir durum. Güvenilen kaliteli merkezler eğer gerçekten kendileri ile alakalı bir sorun ise ücretsiz revize yaparlar. Bazen söylenen yönergelere dikkat edilmez. Bu durumda hasta hatası olarak revize ücreti alınarak düzeltme yapılır.