Strese Bağlı Saç Dökülmesi

Saç dökülmesini tetikleyen birçok faktör var. Ama bunların en önemlisi genetik faktörlerdir. Saç dökülmesinin en yayın nedeni budur. İnsanlar saç ekimi yaptırmalarının nedeni de saç dökülmesidir.

Stres seviyelerinden ki yükselme, saç dökülmesine büyük rol oynayabilir. Bu yüzden sağlık dışında hiçbir işin acelesi olmadığını bilin. Hiçbir şeye geç kalmadınız. Stresten uzak kalmayı başarın.

Strese Bağlı Saç Dökülmesi

Strese bağlı saç dökülmesinin nedenleri

  • Alopesi areata
  • fiziksel stres
  • duygusal
  • telogen effluvium
  • trikotilomani (Kendi saçını çekerek kopartma)

Tedavi Yolları

Yukarı da belirtilen hastalıklar için ilaç tedavileri uygulanabilir. Bunun yanında tedavi sonrasında saç nakli uygulamaları da gündeme gelebilir. Saç ekimi ile saçlarının eskisinden daha gür ve sağlıklı olabilir.

Diyabet ve Saç Dökülmesi

Diyabet hastaları, glikozu enerjiye düzgün bir şekilde dönüştüremez. Bu da kandaki şeker seviyesinin artmasına neden olur. Aşırı yağ birikimine ve zayıf kan dolaşımına yol açar. Zayıf kan dolaşımı da saç köklerinin sağlığını ve canlılığını korumasına engeldir. Diyabet vücutta ki hormon değişikliklerinin tetikler. Bu da saç dökülmesini tetikleyebilir.

Saç ekimi süreçleri

Saç ekimine gelmeden önce planlama gerekiyor. Önce tarih belirlemek gerekiyor. Randevu da hem fikir isek, rezervasyonunuz yapılır. Ardından operasyon öncesi Türkiye ye indiğinizde sizi V.i.p araç havaalanından karşılar. Sizi kalacağınız otele götürür.

Ertesi gün saç ekimi günüdür. Saçlar ekilir ve tekrar kalmanız için araç sizi otelinize götürür. Bir sonraki gün pansuman açma günüdür. Pansuman açılır ve temizlik yapılır. 3. Gün ise yıkama günüdür. İlk yıkamanız yapılır ve bir sonraki yıkamayı nasıl yapacağınız size öğretilir.

Size şampuan ve losyonlarınız verilir. Siz bir sonraki yıkamayı kendiniz yaparsınız. 3. Günden itibaren ülkenize dönebilirsiniz. Tekrar Türkiye ye saç ekimi için gelmenize gerek yoktur. Ortalama olarak bir ay içerisinde ekilen saçların tamamı dökülür.

Bu beklediğimiz doğal bir sonuçtur. Ardından saçlar tekrar çıkmaya başlar. Ortalama olarak 4-5 ay içerisinde saçlar tekrar çıkar. Bu süre sonun siz isterseniz saçlarınızı kestirebilirsiniz. İsterseniz uzatabilirsiniz. Dilediğinizi gibi kullanmak tamamen sizin seçiminiz.