Sakal Ekimi

Yüzünüzün şeklini belirleyen sakallar, genetik ve travmatik durumlarla olmayabilir veya sonradan bölgesel çıkmayabilir. Ölümcül aciliyeti olmayan sakallar insanın psikolojisine etki edebilir.

Sakalların yeniden ekilmesi ; 

Sakalların tamamen olması yani köse olması veya yüzün belirli bölgelerinde sakal eksikliği olabilir. Bunun cerrahi tedavisi dışında herhangi bir tedavisi yoktur. Herhangi bir ilaç bitki v.s hiçbir şekilde yeniden sakal çıkmasını sağlamaz. Sakal ekimi cerrahi bir işlemdir ve başka bir tedavisi de yoktur. Yüzdeki canlı sakal kökleri alınarak veya enseden veya vücudun herhangi bir yerinden sakal kökü alarak sakal olmayan bölümüne transfer edilebilir.

Sakal Ekimi

Sakal Ekimi

Sakal Ekilen bölgede ekim sonrası dökülme olur mu ? 

Sakal ekilen bölgede olması gereken teknikler ve uygun uçların kullanımıyla ekilen sakallardan kayıp yaşanmaz. Sakal ekimi en iyi fue tekniğiyle yapılır. Fut tekniği sakal ekiminde teoride kullanılabilir olmasına rağmen sonuçları çok kötüdür. Fue yöntemiyle sakal ekimi kişinin istediği sıklıkla ekilebilir. Bu köse olan bir hastada geçerlidir. Fakat bölgesel sakal eksikliği olan bir hasta da var olan sakalların sıklığıyla orantılı bir ekim yapılmalıdır.

Sakal ekimi düzgün yapıldığında tecrübeli ekiplerle müdahale edildiğindebir berberin bile anlayamayacağı kadar doğal bir sonuç elde edilebilir.

Sakal ekimi esnasında acı hissedilir mi ? 

Sakal ekimi yapılan bölgeden  kıl kökleri alınırken lokal anestezi yapılır. Bu kesinlikle insanın canını yakan bir müdahale olmaz. Yani ekim öncesi işlemden korkan hastalarımızın ekim sonrası korkulacak bir şeyin olmadığını hastalarımızdan duyduk. Bu yüzden hiçbir şekilde korkulacak birşey yoktur.

Fue sakal ekimi sonrası neler yaşanır ? 

Fue tekniğiyle sakal ekimi yapıldıktan sonra köklerin alındığı yerlerde kan pıhtılaşması olacağından hafif kızarıklıklar oluşabilir. Bu sizi korkutmasın doğaldır. Sakal ekimi sonrası kökler 7-8 gün içerisinde uzar. ve Sağlıklı bir büyüme sağlaması için 7-8 gün içerisinde klasik traş bıçağıyla traş edilmesi uygundur. Gerçek doğal görünümüne  sakallar 3-4 ay içerisinde kavuşur. Tekrar dökülme riski çok düşüktür. Hiç sakalı olmayan bir hasta için bile muhteşem doğal sonuçlar elde edilebilir. Sonuçlara kendinizin bile inanamayacağına garanti ediyoruz. En başarılı teknik olarak günümüzde kullanılmaktadır.