Saç Sıklaştırma

Saç ekimi operasyonları sadece kafada ki açık olan bölgelere saç ekilmesi olarak düşünülmemelidir. Saçlarında seyreklik olan hastalar için saç sıklaştırma operasyonu uygulanmaktadır.Saç Sıklaştırma Saç sıklaştırma yöntemi ile saçlar daha dolgun görünebilir.

Saç sıklaştırma işlemi kesinlikle Fue saç ekimi tekniği ile uygulanır. Fue yöntemi kullanılarak saç sıkılaştırma yapılabilir. (Fue saç ekimi hakkında detaylı bilgi için “Fue saç ekimi” sayfamıza bakınız.) Saç sıklaştırmak için kullanılan mikro motor uçları çok ince olması gerekmektedir. Hassas çalışma gereksinimi nedeniyle bunun böyle olması gerekmektedir. Ayrıca saç yönüne ev dolgunluk oranı çok iyi şekilde hesaplanası yani analiz edilmesi gerekmektedir.

Saç sıklaştırma her kez için yapılabilir mi ?

Saç sıklaştırma için yapılan saç ekimi işlemi, her saç tipine göre gerçekleştirilebilir. Saç derisinde sorunlar olan hastalar için bir ön tedavi gereksinimi olsa da saç sıkılaştırma yapılabilir bu sorun çözülebilir. Saç sıklaştırma işlemini gerçekleştiren doktor, ekime normal bir saç ekimi gibi bakamaz. Gelişi güzel bir ekim gibi yapmaz. Kafada ki eksik yerleri ne kadar ek saç kökü yerleştirileceğinin anlaşılması için, ameliyat ön analizi yapılır. (Saç ekimi analizi hakkında daha detaylı bilgi için “Saç analizi” adlı makalemize bakınız.)

Saç sıklaştırma zararlı mıdır ?

Saç sıklaştırma operasyonu kesinlikle sağlığınıza bir zararı yoktur. Önemli olan ekibin bu işteki tecrübesidir. Bu işin ehli ellerde saçlarınızın eksik yerleri estetik açıdan sırıtmayacak şekilde ekim işlemi yapılabilir.Ekimi yapılacak saç kökleri genelde ense bölgesinden alınır. Bunun nedeni ise , dökülmemeye kodlanan saç kökleri sadece ense bölgesinde bulunur.