Saç Ekiminde Yaşın Etkisi Nedir?

Saç ekimi konusunda birçok yöntem vardır. Bu yöntemlerin ne olduğunun aslında bir önemi yoktur. Çünkü saç ekimi tedavisinde saçlı bölgeden alınan kıllar saçsız bölgeye eklenir.

Dolayısıyla yöntem in değişik bir şekilde uygulanması sonucu değiştirmez. Eskiden saçsız bölgede saç oluşumu mümkün olmayan bir şey gibi görülürdü. Günümüzde ise bu düşünceler gelişen tıp ve teknolojinin etkisiyle yıkılmıştır. Kişiler dökülen saçlarını saç ekimi yöntemiyle yeniden kazanabilirler. Saç ekimi yöntemiyle bireyler, sağlıklı saçlara kavuşmuş olurlar.

Saç Ekimin de Yaşın Etkisi Nedir?

Bunun yanında yeni oluşan saçlar ise kişi de yapay durmaz. Saç ekiminde cinsiyete göre de bir ayrım olmaz. Kişiye yapılan testler sonucunda saç kökünün yapısına göre saç ekimi uygulanır.
Saç Ekiminde Yaşın EtkisiSaç ekimin de yaşın etkisi aslında pek de önemli değildir. Birkaç unsur dışında saç ekimi uygulamasında yaşa bakılmaz. Bu unsurlardan birisi 80 yaş üstü bireylere bu işlemim yapılmadığıdır. Bunun nedeni bu kişilerde artık saç köklerini besleyen hücrelerin yeteri kadar bulunmamasıdır.

Yaşlı Olan Saç Ektiremez Mi

Diğer bir husus ise 20 yaş altı bireylere de saç ekimi işlemi yapılamaz. Bu yaşa dahil olan bireylerde ileride saç çıkma ihtimali olduğundan saç ekimi 20 yaşından sonra yapılabilir. Ayrıca 20 yaş altı bireylerde ergenliğe bağlı olarak dökülmelerin yaşanabileceğinden kişinin bu yaştan sonra saç ekimi işlemi için bir kliniğe görünmesi gerekmektedir.