Saç Ekimi

Saç Ektirmek istiyorsunuz ve internet üzerinden saç ekimi için araştırmalar yapıyorsunuz. Ve muhtemelen kafanız karışık ! 🙂 Aslında bu çok normal. Son yıllarda türkiye de saç ekimi yapan hastaneler merkezler doktorlar  o kadar fazlalaştı ki hastaların seçim yapmasında kararsız kalmasında aslında hiçte anormal bir durum yok.

Saç Ekimini Kime Yaptırmalıyım ?

İyi de saç ekimi yaptırmak istiyorum kellikten kurtulmak istiyorum kime hangi şartlar da saç ekimi yaptırmalıyım ?  Aslında bu sorunun cevabı çok açık ve nettir. Bu işin asıl sahipleri yani yapması gereken doktor branşı estetik ve plastik cerrahi uzmanlarıdır. Nasıl bir burun estetiği ameliyatını genel cerrahi doktoruna yaptıramayacağınız gibi bu işi de estetik cerrahi uzmanına yaptırmanızı tavsiye ederim. Bu tamamen benim şahsi fikrimdir.

İlla Estetik Cerrah Gerekli Mi

Peki birçok merkez ve internet te çok sayıda site var. Bunların hepsi estetik cerrah mı derseniz tabi ki hayır. Konusunda uzmanlaşmış uzmanlar yani hemşireler tarafından da saç ekimi ameliyatı yapılmaktadır. Bur da önemli olan saç ekimi ameliyatına girdiniz. Bu arada saç ekimi yapılacak yerin ameliyathane olması gereklidir. Ameliyata girdiğinizde bir estetik cerrahi uzmanının da ameliyata bulunması çok önemlidir. Ekim işini hemşire yapıyor olabilir. kökleri onlar alıp onlar temizliyor olabilir. Fakat bir estetik cerrahın orda bulunması hem hasta için hemde o ekim işlemini yapan ekip için bir güvencedir.

Saç Ekimi

Saç Ekimi

Saç Ekimi Ameliyatı nedir . Nasıl yapılır ? 

Saç ekim işlemini en basitten anlatmaya çalışacağım. Başınızda ki saçsız bölge için ense bölümünüzde bulunan sağlam köklü saçlarınızı bir metotla alıp, saç ihtiyacı olan bölgeye transfer işlemine saç ekimi denir.

Saç ekimi bu kadar basit bir işlem gibi görünse de aslında çokta basit bir işlem değildir. Saçların nizami alınması saçların düzgün ekilmesi ve hastadan hastaya değişkenlik gösteren saç yapısına göre ekilmesi aslında bir marifettir. Saçlar ekildikten sonra saç yönününz tutturulamazsa bir sağa biri yukarı biri aşağı ya doğru yön almış olabilir. Bu işleme kalitesiz saç ekimi diyoruz. Bu durumlara düşen hastalarımız çok fazla. o yüzden saç ekimi yaptıracağınız merkezi ekibi doktoru çok iyi incelemenizi öneriyorum.

Saçlar Neden Dökülür

Saçlar Neden Dökülür

Saçlar neden Dökülür ? 

Bu sorunun temelde 2 farklı nedeni var. Bunlardan birincisi genetik nedenler. Bir aile de babanın saçları genetik eksiklikleri çocuğuna geçebilir. Böyle bir durum olduğunda baba kel ise çocuğu da kel olabilir.

Bir diğer faktör ise dışsal nedenlerdir. Kişi çok stresli bir işte veya fiziksel ağır bi işte çalışıyor olabilir. Veya geçirdiği bir tranva, korkular hepsi saç dökülmesine neden olabilir. Her hastalığın oluşmasında bir numaralı sebep olan stres, saç dökülmesinden de etkin rol oynar.

Küçük yaşlarda yani çocukken sık jilet vurulan saçlar da ilerde daha az dökülme riskine sahiptir. Saçı ne kadar kökünden sıklıkla keserseniz o kadar sağlıklı ve gür çıkar. Bu işlemi sakal kesme ile karşılaştırabilirsiniz. Sakal da kestikçe daha güçlü çıkar.

Saç Dökülmesi ile ilgili olarak “Erkeklerde saç dökülmesi” adlı makalemize bakınız.

Saç Ekimi Fiyatları

Saç Ekimi Fiyatları

Saç Ekimi Fiyatları

Saç ekiminde fiyat vermek aslında çok basit ama yasalarımız buna malesef izin vermiyor. 🙁 İnternet üzerinden fiyat vermek bir suçtur ve devlet tarafından sağlık ile ilgili herhangi bir ameliyat veya işlemin hakkında fiyat vermek yasaklanmıştır. Fakat ben size saç ekimi fiyatlarının nasıl belirlendiği hakkında bilgi vereyim. Bu size en azından fiyat hakkında bir fikir verecektir.

Saç ekimi işlemini 2,000 tl ye de yapanı duydum ve gördüm. 15,000 bin tl ye yapanı da. Hocam bu nasıl bir aralıktır böyle dediğinizi duyar gibiyim. 🙂 Serbest piyasa şartların da merkezlerin nasıl bir fiyat politikası izleyecekleri hakkında bir sınırlama verilmemiştir. Çok abartıya kaçılmadığı sürece fiyat aralıkları yukarıda belirttiğim aralıkta gider gelir.

Bur da dikkat edilmesi gereken çok önemli bir husus var. Çok pahalı olan yer en kaliteli yer anlamına gelmez. Veya en ucuz yer de en kalitesiz. Peki o zaman neye göre seçim yapalım hocam derseniz eğer, bence bu işi yapacak olan ekiptir. Bu ekibin kalitesi, bu ekibin özverisi sizin saç şeklinizi belirler.

Saç Ekimini Etkileyen Faktörler

Saç ekimi fiyatlarını etkileyen bir diğer etken ise ne kadar saç ekileceği dir. Bazı hastalarda 5 bin ekim bazı hastalarda 10 ekim yapılabilir. Durum böyle olduğunda saç ekimi fiyatları ekilen saç teline göre hesaplandığı için, 5 bin ekim ile 10 bin ekim fiyatı aynı olmaz. Saç ekimi fiyatları hakkında net fiyat bilgi için karşılıklı görüşme şarttır. Hastayı gördüğümde ne kadar saç transferi yapılacağına karar veririm ve net fiyatta ortaya çıkar. Eğer böyle bir imkanınız yok ise, bize mail ile ulaşıp kafanızın saçsız bölgesinin fotoğraflarını yolladığınız taktirde, gene bir ortalama fiyat bilgisi verilebilir.

Saç ekimi fiyatlarının belirlenmesinde ameliyatın yapılacağı merkezin kalitesi de çok önemlidir. Ödenen hastane kullanım bedellerinin limitleri hasta tarafından belirlenir.

Saç Ekimi fiyatları ile ilgili olarak “Saç ekimi fiyatları nasıl belirlenir” adlı makalemizi okumanızı tavsiye ediyoruz.

Türkiye de Neden Bu kadar Çok Saç Ekimi İşini Yapan Var ? 

Türkiye de saç ekimi merkezleri son 5 yılda aşırı bir şekilde artmıştır. Bunun sebebi türkiye de saç ekimi yaptırmak isteyen insanların sayısının artması ve türkiye de ki saçsız yani kel insan sayısıdır doğal olarak. Ayrıca bunun bir diğer etkeni de saç ekimi ameliyatı na eskiden sıcak bakılmıyordu. Fakat modern çağın gelişmeleriyle insanların rahat ve özgür yaşama isteklerinin artması saç ekimi işleminde de toplumun olumsuz bakış açısını yok etmiştir. Bu yüzden insanlar rahat bir şekilde saç ekimi işlemi yapabilmektedir.

Saç ekimi işleminin türkiye de artmasının bir diğer nedeni ise yurt dışından gelen hastaların sayısının artmasıdır. Almanya dan rusya dan ve diğer avrupa ülkelerinden hastalar türkiye ye saç ekimi işlemi için gelmektedir. Bunun nedenni çok açıktır. Ücret uygunluğu. Yurt dışında saç ekimi ameliyatları çok pahalıdır. Bir hasta türkiye de ameliyat olup yol parası ve istanbul turu dahil harcadığı ücret avrupa da yaptırdığı saç ekimi ameliyatından daha ucuzdur. Bu yüzden yurt dışından türkiye ye saç ekimi işlemi için çok sayıda hasta gelmektedir.

Her işte olduğu gibi saç ekimi işlemin de de tecrübe kazandıkça daha iyisini daha kaliteli iş ortaya çıkar. Bu yüzden bu işi yıllardır yapan tecrübesi sabit merkezlere, doktorlara yaptırmanızı ayrıca tavsiye ederim.

Daha detaylı bilgi için “İstanbul da saç ekimi” adlı makalemize bakınız.

Saç Ekiminin Sonuçları

Saç Ekiminin Sonuçları

Saç ekimi Sonuçları 

Saç ekimi işlemi sonrası ekilen kökler 1 ay içinde dökülür ve sonra yenisi tekrar çıkar. Yeniden çıkmaya başlamasıyla beraber, saçlarınızın yönü ve estetik asimetrisini aynaya baktığınızda ortalama anlarsınız. Saç ekimi eğer düzgün yapıldıysa saçlarınız çok doğal görünecek. Hatta prensiplerine göre yapılmış bir saç ekimi sosyal çevre tarafından fark edilmez bile.

Saçlar insanın fiziksel görünüşünü etkileyen çok önemli bir etken. Saçlı insan ile saçsız insan arasında farklar vardır. Erkeklerde kellik özgüven de kırılmalara yol açabilir. kendine güveni az olan bir insan da hayatta başarılı olma açısından zayıf olabilir. Saç bu kadar şeyi etkiler mi demeyin lütfen ! Ben bir doktor olarak tamamen yaşadıklarımı anlatıyorum. Bunlar toplumda insanlar arasında olan şeyler. Kel olan bir kimse kendinden bile utanabilir.

Saç ekimi yaptırmış artık saçları olan bir insan kendini daha farklı hissedebilir. Kendine güveni artabilir. Ve sosyal çevrede daha girişken bir yapıya sahip olabilir. Saç ekimi sonuçları eğer hakkını vererek bir işlem yapılmış sa insanı tekrar hayta bağlar. Saç ekimi yaptırmadığınız günleri kayıp olarak bile görebilirsiniz. 🙂

Saç Ekimin de Bir yaş Sınırı Var mı dır ? 

Saç ekimi işleminde de herhangi bir yaş sınırlaması yoktur. tabi ki saçları dökülmüş bir hasta ne kadar da yaşı küçük olsun gene 18 yaşını doldurmuş olmaktadır. Bu yüzden ekim her isteyene yapılabilir. Tabi ki ense bölgesinde ekim için kullanılacak saçlar kaldı ise 🙂

Saç Ekimi Sonrası Ya Saçların Eskisinden Kötü olursa ? 

Saç ekimi işlemi sonrası saçlarınızla alakalı bir uyumsuzluk bir anormal durum oluşursa aslında her etik çalışan merkez gibi bu işlemin revizyonu yani düzeltme ekimi yapılmalıdır.

Bizim kliniğimize başvuran hastalarımız da böyle bir durum yaşanmadı. Fakat hastalarımızın içlerinin rahat olması açısından biz bu garantiyi veriyoruz. Eğer saç ekimi problemli veya eksik yapılmışsa, biz bu işlem için ek bir ücret talep etmeden yeniden revizyon işlemini gerçekleştiriyoruz.

Biz her ne kadar bu işi bir ücret kaşılığında yapsak bile sonuçta birinci hedefimiz hasta memnuniyetidir. Bu hasta memnuniyetini sağlayamadığımızı sürece biz bu işi yapmış sayılmayız. Bu yüzden bu işi bir ticari iş gibi gören merkezlerden ve ekiplerden lütfen uzun durun.

Kişiye Özel saç ekimleri hakkında “Kusursuz Saç ekimi” adlı makalemize bakabilirsiniz.