Protez Saç Ve Saç Ekimi Arasında ki Farklar Nelerdir?

Dökülen saçların yerine getirilmesi konusunda birçok yöntem vardır. Bunlardan en önemlisi saç ekimi işlemidir. Fakat bu konu protez saç ile karıştırılmaktadır. Oysa protez saç ve saç ekimi işlemi birbirinden farklı yöntemlerdir. Aralarında büyük fark olan bu iki yöntemin hangi kıstaslardan dolayı birbirinden ayrıldığını maddeler halinde hazırladık.


Protez Saç ve Saç Ekimi Arasındaki Farklar Nelerdir?

Protez saç ve saç ekimi arasındaki farkları şunlardır;
Protez saç geçici bir uygulamadır. Bir dönem kullanıldıktan sonra kullanılabilirliğini yitirir. Saç ekimi ise kalıcı bir yöntemdir. Bu yöntemle oluşturulan saç bir ömür boyu kişiler tarafından kullanılabilir.
Protez saç uygulamasında doğal olmayan ürünler ve farklı kişilerin saçı kullanılır. Saç ekimi işleminde ise size ait olan saç köklerinden tedavi yapılır.
Protez saç kullanımında uyuma, yatma, yıkanma gibi hususlara dikkat etmeniz gerekmektedir. Saç ekimi uygulamasında ise bu tür şeylere dikkat etmenize gerek kalmaz. Saçlarınızı rahatlıkla kullanabilirsiniz.
Protez saçta saçınız belli bir uzunluğa eriştiğinde dökülme gözlenebilir. Saç ekimi işleminde ise böyle bir durum söz konusu değildir.
Protez saç kullanımında saçlarınız dökülebilir ve bu saçlar yeniden çıkmazlar. Saç ekimi işleminde saçlarınız dökülse bilse yerine yenileri çıkar.
Protez saç uygulaması kısa zamanda hazırlanır ve belli bir süre kullanılır. Saç ekimi işlemi başlangıçta uzun süre olarak gözükse de çıkan saçlar belli bir dönemliğine değil bir ömürlüğüne kullanılır.
Protez saçta yapay bir görünüm varken seç ekimi işlemi yaptıran bireyler doğal bir görünüm elde ederler.
Protez saç uygulamasında saç çizgisine göre saç yapımı zorken saç ekiminde saç çizgisi dikkate alınarak doğal bir görünüm verilir.
Bu işlemleri yaptıracak olan bireylerin bir kliniğe gidip bilgi almaları tavsiye edilmektedir. Öneri olarak kısa sürede kullanabileceğiniz protez saç yerine bir ömür boyu, rahatlıkla kullanabileceğiniz saç ekimi işlemini yaptırmanız daha uygundur.