Neden Fue Tekniği

Fue tekniği internet ortamın da sıkça kullanılan bir kelime. Neden Fue Tekniği İle Saç Ekimi Bu kelime internet sitelerinde sıkça yer bulur.
İnsan neden Fue teknigi diye sorar ve araştırma yapmak ister.
Estetik cerrahların ve kliniklerin kısaca neden fue teknigine yöneldiklerini ve bu tekniği neden tercih ettiklerini aktarmaya çalışacağım.
Bir saç ekim yöntemi olan Fue teknigi, diğer klasik yöntemlere göre bir çok avantaj içermesinden dolayı neredeyse tüm merkezler bu yöntemi tercih etmektedirler.
Neden fue teknigi kullanılıyor ? Sorusuna, ekim yapılan yerde bir ameliyat izinin bulunmaması ve ameliyat sonrası hastanın ense bölgesinden donör olarak saç köklerinin alına bilmesi de önemlidir.

ACI HİSSİ FUE TEKNİĞİ İLE YOK DENECEK KADAR AZ

Acı veya yanma hissi Fue teknigi kullanılarak yapılan saç ekim operasyonların da neredeyse yok denecek kadar azdır.
Ameliyat sırasında bir acı hissi de olmaz. Çok sayıda ekim Fue teknigi kullanılarak aynı anda yapılabilmektedir.
Ekip için diğer tekniğe göre zahmetli bir iş olmasına karşın ameliyattan sonra konfor ve rahatlık adına tercih edilen yöntemdir.
Fut tekniği, Fue tekniği bulunmadan önce kullanılmaktaydı. Fut tekniği cerrahi olarak uygulanan bir yöntemdi.
Ameliyat sonrası saç kökü çıkartılıyor ve ağrı olabiliyordu. Saç kökü çıkarılırken orada kalıcı bir iz bırakıyor yapılan saç ekimi belli oluyordu.
Fue tekniği ile yapılan ameliyat sonrası hastanın konforu sağlanır. Bu teknik kullanılarak yapılan saç ekim işlemi fark edilmez.
Uzman bir estetik cerrahı hariç kimse ameliyat yapıldığını anlayamaz. Fue tekniğini biz hastalarımıza kesinlikle tavsiye ediyoruz.