Kaş Ekimi Nasıl Yapılır ?

Bir çok kadın için kaş ekimi yapılması gerekmektedir. Kaş ekiminin normal ekim yöntemlerinden hiçbir farkı yok aslında.kas-ekimi-nasil-yapilir Saç ekimlerinde olduğu gibi uygun bir yerden sökülen kökler ekilerek transfer gerçekleştiriliyor.
Hastamızın kaş ekimi öncesi ne kadar kökün aktarılacağı ve arzu ettiği kaş boyutları belirlenerek hesaplaması yapılıyor. Kaşların nasıl yapılacağı siyah bir kalem eşliğinde belirleniyor. Ekim sırasın da hastanın tamamen istediği kalınlık belirleniyor ve ekim gerçekleştiriliyor. Belirleme işlemi hasta ile beraber ayarlanıyor.
Kaş ekimi yapılırken genel olarak ense bölgesi tercih ediliyor. Bu bölgeden alınan kökler çıkartılarak yönlerine ayırma işlemi yapılıyor. Yönlerine ayırma işlemi çok titiz şekilde yapılması gereken bir işlem. Hatta saç ekiminden daha fazla titiz bir çalışma gerektiriyor. Bu işlem yapılırken yapılacak en küçük hata bile fark edilebiliyor. Bunun nedeni ise kaşlar da ki kıl kökleri sayısının az olması. Kökler yönlerine ayırma işleminden sonra hastanın istediği bölgeye transfer edilebiliyor. Transfer iki kişilik bir ekip eşliğin de rahatlıkla gerçekleştirilebiliyor.
Kaş ekim işleminin gerçekleştirilmesi 2 saatlik bir süreyi kapsar. Sürenin sonunda hasta ekim yapılan alanı fiziksel etkilerden korumak kaydıyla evine gidebilir. Yeni ekilen köklerin sağlıklı çıkması ve yerinden oynamaması için alanın korunması gereklidir. Kaş kökleri ekildikten sonra yaklaşık 1 hafta içerisinde kabuklaşarak dökülmeye başlar. Bu durum beklenen bir sonuçtur. Ekimi yapılmış bulunan kaş köklerinin çıkması ortalama 3 ay civarındadır. Ancak ekilen köklerin sağlıklı bir şekilde çıkması için 6 ay gibi bir sürenin geçmesi gerekmektedir.

Kaş Ekimi Nasıl Yapılır Öğrenilmesi gerenler nelerdir?

Genel olarak kaş ekimi operasyonlarının başarı oranı epeyce yüksektir. Ameliyatların neredeyse tamamı başarılı olarak gerçekleştirilir. Kaş ekim ücretleri düşünüldüğünün aksine çok yüksek değildir. Kaş ekim ücreti saç ekim ücretine kıyasla oldukça düşüktür. Bunun nedeni ortalama olarak 300 ile 600 arasında kök ekilmesidir.
Sağlık açısından kaş ekiminin herhangi bir zararı veya yan etkisi yoktur. Bu işlemi 18 yaşını doldurmuş olan herkes yaptırabilir. Kaş ekim operasyonu öncesi her hangi bir test yapılması da gerekmemektedir. Bu işlemi kadınların yanı sıra erkeklerin de yaptırması gayet doğal bir durumdur. Kaş ekimi işlemi ile travma veya fiziksel başka etkenlerden dolayı oluşmuş sorunlar tedavi edilebilir.
Kaş ekim operasyonları tamamen doğaldır. Kaş ekim işlemi, mevcut bulunan saç kökleriniz alınarak aynı yön hizasına ekilmesi ile gerçekleştirilir.