Fue ile Bıyık Ekimi

Fue ile normal saç ekim operasyonlarında yapıldığı gibi bıyık ekim işlemi de yapılır. Bıyık ekimin de Fue tekniğinin bir çok faydasını görebiliyoruz.Fue Tekniği ile Bıyık Ekimi
Fue tekniği ile bıyık ekimi nasıl gerçekleştirilir ? Ense bölgesinden normal ekimlerde olduğu gibi saçlı deri alınır. Saç kökleri ekim yapılması için ayrıştırılır ve temizlenerek beslenir. Daha sonra bıyık ekimi yapılacak olan bölgeye transfer edilir. Kellik tedavisinden bu işlemin herhangi bir farkı yoktur. Bıyık ekimi gerçekleştirilirken dikkat edilecek en önemli nokta saç köklerinin yönünü iyi şekilde ayarlamaktır. Bıyıkların çıktığı yön baz alınarak hastanın ekim işlemini gerçekleştirmek şarttır. Bıyık ekimi yapılırken dikkat edilmesi gereken bir diğer nokta ise köklerin birbirine çok yakın olmayacak şekilde ekim işlemini gerçekleştirmektir. Birbirine sık olacak şekilde ekilen kökler beslenemez. Ekim yapılırken sıklık derecesinin çok iyi ayarlanması önemlidir.

Fue ile Bıyık Ekimi hakkında bilmeniz gerekenler

Bıyık ekiminde Fue tekniği diğer yöntemlere göre üstün durumdadır. En önemlisi herhangi bir iz bırakmaz. Hastayı bu durum en çok mutlu eden husustur. Ameliyat sonrası herhangi bir ağrı veya sızı gerçekleşmez. Transfer yapılan ense bölgesinde sızı olmaz.
Üst dudağında yanık köselik veya doğuştan gerçekleşmiş olan bir kusuru örtmek için bıyık ekimi ideal bir yöntemdir. Basit bir ameliyat sonrası yaklaşık 5 ay içerisinde bıyıklarınıza kavuşabilirsiniz.
Fiyat çok abartılı olmaz. Saç ekimi gibi değildir. Ücret Fue tekniği ile ekilecek saç köküne göre belirlendiği için, saç ekiminde kullanıldığı gibi saç kökü miktarı çok olmadığından maliyeti fazla olmayacaktır. Bıyık ekiminde taksit imkanları sağlanmakla beraber isteyen her hasta bu işlemi yaptırabilmektedir.