Fue Gold Saç Ekimi

Fue-gold tekniğinin bir çok özelliği vardır. Kullanılan aletlerden başlar ekim tekniğine kadar başlı başına özellikli bir tekniktir. Kullndığımız aletler özel olarak kliniğimiz tarafından tasarlanmış ve geliştirilmiş olduğundan bizim tekniğimize uygun çok ince aletler kullanılmaktadır.

Fue gold metodu için cerrahi aletlerimizin tamamı ” altın “ dan oluşmaktadır. Bunun esaslı nedeni altın materyalinin insan vücuduna en uyumlu materyal olmasıdır. Dokulara yani grefte altınla dokunulduğunda dokuya her hangi bir zarar vermezsiniz doku yabancı bir madde algılaması yapmayıp savunmaya geçmez yani doğal yapısını ve saçlı derideki formunu bozmaz. Bu da bize doku bütünlüğünün doğal yapısında her hangi bir değişime yol açmadığı için reftin kalitesinin korunmasını sağlıyor.

Fue Gold Saç Ekimi

Fue Gold Saç Ekimi

Fue-gold da diğer aşamada ki farlılık ise büyük kanalların açılmaması bunun yerine micro girişim yapılmasıdır. Toplanan kökler olması gereken yerlerine yerleştirilir ve artık burada büyümek üzere konumlanırlar.

 Fue Gold Saç Ekimi Hastane seçimi ve Ücret Değerlendirme

Fiyatlandırmada ekilen greftin sayısı önemlidir. Biz klinik olarak gold1 ve gold2 olarak 2 gruba ayırıyoruz. Fiyatlandırma ekilen greftle 2 grupta değerlendiriliyor.

Saç Ekimi fiyat politikaları hakkında “Saç ekimi fiyatları nasıl belirlenir” adlı makalemize bakınız.

Ekilen Her Kök Tutar mı ? 

Ekilen her kök tutar mı sorusu yapılan ekime ve tekniğe göre değişir. Uygulama farklılıklarından dolayı bir takım yöntemlerde illaki her kök tutmamaktadır. Gelişen teknoloji ile birlikte bizim uyguladığımız fue-gold tekniğin de ekilen her kökün %99 tuttuğunu söylememiz mümkündür.

Fue Gold Saç Ekimi Aşamaları

Saç ekiminin tedavi protokolü şu şekildedir öncelikli olarak hastamız hastanemize geldiğinde tahlilleri için kan örneği alınır tahlilleri yapılır. Ardından hastanın saçları ekime hazırlanır. Hazırlık işlemi tamamlandıktan sonra ameliyathaneye alınan hastamıza lokal anestezi uygulanır anestezi işlemi tamamlanan hastamızın saç ekimi işlemine geçilir.öncelikli olarak fue-gold tekniğine uygun olarak kökler toplanır toplanan kökler kalite guruplarına ayrılır. Saç ekimi yapılması istenilen bölgeye micro girişim uygulanır.ardından alınan kökler bu alana ekilir ve saç ekim işlemi tamamlanmış olur.