Ekilen Saçlar Ne Zaman Çıkar

ekilen saçlar ne zaman çıkar

ekilen saçlar ne zaman çıkar

Ekilen Saçlar Ne Zaman Çıkar

Biliyorum ki ekim yaptırmak isteyen her kez saçlarının gür bir şekilde ne zaman çıkacağını merak eder. Bende bunu düşünerek bu yazımda saç ekim sonrası saçın çıkma zamanları hakkında bilgi vermeye çalışacağım.

Ekilen saçlar birkaç hafta içinde döküldükten sonra beklemeye ve ekilen bölgedeki cilt ile iletişime geçmeye başlar. Bu süreçte vücut doku uyumunu sağlar. tam net olmamak kaydı ile 2 -3 ay içerisinde minik minik saçlar belirginleşmeye başlar. Saçlarınızın istediğiniz gibi uzaması ve hatta berbere gitme gereği hissedeceğiniz zaman ise ekimden sonra 6 ay dır.

Kişi yaklaşık 6 ay sonra saç ekimi yaptırdığı bölgede ki saçlar uzar ve normal hale gelir. Bu saç uzaman süreçleri için verdiğimiz zaman aralıkları yaklaşık değerlerdir. Yaptığımız ekimler ve aldığımız sonuçların ortalamasını aldığımız da bu zaman aralıkları ortaya çıkıyor.

Saç ekimi sonrası Ekilen saçların hangi sürede çıkacağını etkileyen faktörlerde vardır. Bunlar hekimin ve ekibin işçiliği ve saç ekimine yatkınlığı ve tecrübesi, bunun dışında hastanın vücut yapısının saç ekimi işlemini kabul etmesi ve uyumudur. Her şey yolunda gider ise eğer bu süreler daha da azalabilir.

Saç ekiminin her safasında olduğu gibi kaliteli bir cerrah tarafından yapılan saç ekimi işlemi saçların ne kadar sürede çıkacağını bile etkilemektedir. Her makalemde olduğu gibi size nacizane tavsiyem, saç ekimi işlemini konusunda uzman estetik cerrah lar tarafından yaptırmanızdır.

Estetik cerrahımız hakkında daha fazla bilgi için, “Op Dr ali Mezdeği” sayfamıza bakınız….