COVID-19 ve Saç Ekimi

Kürüsel salgın Korono virüs tüm Dünya yı etkisi altına aldı. Bir çok ülke uçak seferlerini kapattı. Tedavisi bulunmadığı için insanlar seyahat etmekten korkar oldu. Bu durum Türkiye gibi saç ekimi turizminin yüksek olduğu ülkelerde finansal krizlere neden oldu.

COVID-19 Saç Ekimi Maliyetini Etkiler mi

Salgın süreci boyunca merkezler saç ekimi hastası ya kabul etmedi yada sınırlı sayıda kabul etti. Bu da maliyetlerin düşmesine neden oldu. Aslında bir sene önce aynı ücreti ödeyerek alacağınız hizmet belli idi. Şimdi ise aynı ücretlere daha iyi otellerde daha iyi hizmet alma şansı doğdu.

Ekonomileri yeniden canlandırmak için birçok ülkenin hükümetleri turistlere sayısız teşvikler sunuyor. Daha düşük maliyetlerle otel odası rezervasyonu yapabilirsiniz. Hatta bazı ülkeler uçak biletlerinde bile indirime girerek turist akışını desteklemeye çalıştı.

COVID-19 ve Saç Ekimi

Covid-19 varken saç ekimi yaptırmak

Tüm Dünya’da olduğu gibi Türkiye’de de salgın var. Her yerde söylenen el yıkama, maske takmak ve sosyal mesafeye dikkat etmek artık herkesin bildiği kurallar. Bunların dışında saç ekimi için gelen hastalarımıza daha ileri düzey tedbirler almak durumundayız.

  • Türkiye’ye gelmeden önce Covid-19 testi yaptırmak
  • Transfer firmalarının ekstra hijyen ve temizlik kuralları
  • Otel seçimimiz temiz ve güvenli otellerden yana oldu
  • Hastanelerde üst düzey salgın önlemleri alındı
  • Saç ekimi yapan ekibin sürekli covid-19 testi yaptırması

Saç ekimi için şuan uygun bir zaman mı

Türkiye salgından en az etkilenen ülkeler arasında kalmaya devam ediyor. Ayrıca Türkiye bir saç ekimi ülkesi. Ve diğer ülkelere göre daha katı önlemleri var. Bu sektörde olan bir çok firma ve klinik kendi düzenlerinin devamı için daha titiz ve hassas davranıyor.

Ayrıca pandemi süresinde saç ekimi maliyetleri oldukça düşük seyretmektedir. Bu da saç ekimi olmak için bir etken olabilir. Sağlık her şeyden önce gelir. Bunu biliyoruz. Eğer Türkiye ye saç ekimi için gelmek istiyorsanız bilmelisiniz ki, Türkiye de en ince ayrıntısına kadar önlemler alınmış durumda.

Ülkeme geri dönerken sorun yaşar mıyım

Saç ekimi sonrasında ülkenize 4 gün sonra dönebilirsiniz. Her ülke kendine göre farklı tedbirler almaktadır. Bazı ülkeler havaalanında bekletirken, bazıları direk geçişe izin vermektedir. Bu hangi ülkeden geldiğinize bağlı olarak değişmektedir.

Siz Türkiye ye gelmeden önce kendi ülkenizde bir karantina uygulaması var mı yok mu kontrol etmelisiniz. Bilmelisiniz ki biz bu konuda herhangi bir güvence veremiyoruz. Kendi ülkenize girişte bir sıkıntı veya bir karantina uygulaması yoksa, Türkiye de sizi 4 gün ağırlamaktan mutluluk duyacağız.