Bıyık Ekimi

Bıyık ekiminde de saç ekiminde olduğu gibi enseden veya sakal bölgesinde sağlık kökler toplanarak eksik olan bölgeye nakledilir.

Fakat bıyık ekiminde normal saç ekimine göre daha fazla dikkat gerektirir. Çok dikkat ve titizlik içinde saç kökleri eksik olan bölgeye nakil edilmelidir. Bıyık ekiminde bir kaza sonucu bıyıklarınız da eksik oluşması veya genetik doğuştan eksiklikler bıyık ekimi operasyonları ile giderilebilir.

Bıyık Ekimi

Bıyık Ekimi

Bıyık Ekimi Tekniği

Bıyık ekimi işlemini yaparken fue tekniğini kullanmanız şart gibi bir şeydir.  Fue tekniği ile yapılan bıyık ekimlerinde başarı oranı çok yüksektir. Sadece kliniğimizin geliştirdiği fue gold yöntemiyle mikromotorumuzun altın uçları vasıtası ile kişinin tenine altından yapılmış malzemeler dışında hiçbir şey temas ettirmiyoruz. Altın maddesinin özelliği de insan tenine en az zarar veren madde olduğundan fue gold metotu ile yapılan bıyık ekimlerinde daha sağlıklı sonuçlar aldığımızı düşünüyoruz.

Hiç Bıyık olmayan bir kişiye de bıyık ekimi yapılır mı ?

Dudalarının üstünde ne kadar bıyık olduğu veya olmadığı ekim için hiç önemli değildir. Biz hiç bıyık olmayan bölgeyede bıyık ekimi yapabiliriz. Bizim için önemli olan bıyık ekilecek bölgede travma sonuçu veya kaza v.s den sonra orda ki cilde zarar gelmiş olması veya orda ki dokuların ölmüş olması. Bu durumda ekilen köklerin tutma ihtimali olmadığından ölü dokuya saç ekimi yapılmaz.

Bıyık Ekimi sonrası iz kalır mı

Bıyık ekimi sonrasında herhangi bir şekilde iz kalmaz. Kişi bıyık ekimi yapıldığını bir zaman sonra unutur. Berbere gidildiğinde bile fark edilmeyecek doğal sonuçlar alınır.

Bıyık ekimi ve yara izi kapatma

Bıyık ekimi yapılmasının diğer bir amacıda o bölgede oluşan yaraları kapatmak içindir. Bıyık ekiminde tek olmazsa olmaz ekim yapılacak bölgedeki dokunun ölü doku olmamasıdır. Bunun dışında yara travma hertürlü kusuru bıyık ekimi yaparak kapatabiliriz.

Bıyık ekimi Kök ekimi Sıklığı

Bıyık ekiminde hiç bıyığı olmasa ekim yapılacak kök adeti 1000 adettir. Bunların hepsi ense bölgesinden alınır. ama bazı hastalarımızdan gelen talepler üzerine ekim sıklığını arttırabiliyoruz. Hasta daha sık bıyık olsun daha fazla kök olsun diyebiliyor. Bunuda bir uyum için de istediği sıklıkla ekimini gerçekleştiriyoruz.

Bıyık Ekimini Kim Yapar

Bıyık ekimi operasyonları da aynı saç ekimi operasyonlarında olduğu gibi bir estetik plastik cerrahi hekimi tarafından yapılmalıdır. Bununla beraber konusunda uzman sağlıkçılar da operasyona destek verir. her konuda olduğu gibi bu konuda da hastalarımızın ekimlerini bir plastik cerraha yaptırmalarını şiddetle tavsiye ediyoruz.

Bıyık Ekimi Fiyatları

Bıyık ekiminde fiyat ekilecek olan kök sayısında göre belirlenir. Bu miktar kişiden kişiye değişiklik gösterebilir. Kişinin net bir fiyat alabilmesi için op dr ali mezdeği tarafından muayene edilmesi gerekmektedir.