Bir Seansta Kaç Saç kökü Ekimi Yapılır

Bir Seansta Kaç Saç kökü Ekimi Yapılır sorusu kafanızı karıştırıyorsa doğru yerdesiniz.

Saç ekimi işlemi gerçekleştirilirken bazı kurallar uygulanması gerekir. Mutlaka saç ekimi işleminde bir seansta ekimi yapılacak saç miktarını belirlememiz gerekir. Seans başına ortalama 3,000 ile 4,000 bin saç teli ekimi yapılabilir. Bu sayı neye nasıl belirlenmektedir ? Bir saç ekimi seansın da eğer siz bir seferde 10 bin saç teli ekmeye denerseniz bunun da yapılması mümkün olabilir. Ancak işin kalitesi açısından sorunlar yaratabilir. Saç ekimi işlemin de önemli olan kaç saç telinin bir seansta ekildiğinden ziyade, saç ekimini hastanın isteklerine uygun şekilde gerçekleştirmek en önemli noktadır. Bir seansta gereğinden fazla saç transfer etmek yerine, bunu 3,000’er li seanslara bölerek işin kalitesini arttırmanız önemlidir. Net olarak bir seansta 3,500 saç ekimi gerçekleştirilebilir. Saç ekiminde bir seansta tüm kel bölgeyi ekmeye çalışmanız durumun da, ekimi yapılan saçların yönleri istenildiği gibi düzgün ve kaliteli olmaya bilir. Bu arada bu saçları eken ekibin kalitesi ve performans düşüklüğü de uzun seansların süresini kısaltan önemli etkenlerdendir.

Örnek vermek gerekirse, fazla saç ekimi yapılması gerekli olan bir hasta da alın bölgesi bir gün, arka kısım başka bir gün, yanlarda ki saç eksikliklerine ise başka bir gün saç ekimi operasyonu yapılabilir. Her seansta ayrı ayrı saç ekimi işlemi yapılır. Böyle olduğu takdirde hem hasta hem de saç ekimini gerçekleştiren ekip yorulmaz. Ekimi bir an önce yapalım da bitsin gibi bir düşünce ile yapılan uzun seanslı saç ekimleri her zaman iyi sonuçlar vermeyebilir.

SAÇ EKİM MERKEZİ SEÇİMİNE DİKKAT

Ekibi ve hastayı yormadan saç yönünü ve simetrisini dikkatli bir şekilde ayarlayarak gerçekleştirilen seanslar en ideal saç ekim operasyonlarıdır. Kalitenin ve doğallığın armasını istiyorsanız eğer bu şekilde gereken planlama yapılmalı ve uygulanmalıdır. (En ideal saç ekimi için Kusursuz Saç EkimiMakalemizi okuyabilirsiniz.)

Saç ekim operasyonu çok basit bir işlem gibi görüne bilir ancak içinde bir sanat ruhu taşıyan ekiplerin yapması gereken bir hizmettir. Sadece ticaret amacı ile ve baştan savma yapılan saç ekimi operasyonlarından beklenen kaliteli sonuçlar çıkmayabilir. Hastanın dikkat etmesi gereken bu işi hakkıyla yapan ekim merkezlerini seçmesidir. (Hangi Saç ekimi Merkezini seçeceğinizi bilmiyorsanız, En iyi Saç Ekimi Merkezi adlı makalemizi okumanızı tavsiye ediyoruz.)